Geriau nei kas kitas žinote, jog pradėję verslą tampate už jį atsakingi. Prieš klientus, prieš kreditorius ir verslo partnerius (jei tokių yra) bei prieš valstybines institucijas (VMI, SoDra, Konkurencijos taryba ir kitos).

Kol apimtys nedidelės – viską puikiausiai sutvarkote pats. Finansus, buhalteriją, sutartis (paprastai pagal „google“ šabloną), reklamą bei netgi įdarbinimą. Šiame etape viskas išties gana paprasta – o pasekmės už pažeidimus santykinai neskaudžios, todėl rizika yra pasverta.

Siekdami didinti pelną ir uždirbti daugiau – didinate ir darbų apimtis. Dažniausiai nebespėjate visko padaryti vienas, todėl būtent šioje stadijoje Jūsų laikas įgauna labai konkrečią piniginę vertę – ir jei jos nežinote Jums verslą auginti bus sudėtinga. Verslas kaip ir žmogus turi nuolat vystytis ir augti, ir būtent Jūsų kaip verslo savininko (ar vadovo) užduotis – užtikrinti, kad verslas augtų, vystytųsi ir plėstųsi – kitaip jis žlugs. Atlyginimas, kurį gaunate iš verslo skirtas tam, kad Jūs verslą vystytumėt, o tai reiškia, jog Jūsų atlyginimas (valandinis užmokestis) tik retais atvejais gali priartėti prie užmokesčio, kurį gauna Jūsų darbuotojas, nes atsakomybę už verslą nešate Jūs ir jei Jums nepasiseks darbuotojas ras kitą darbą, o Jūs turėsite susitvarkyti su nesėkmės padariniais (ir paprastai skolomis). Todėl nusprendus, jog Jūsų, kaip verslo savininko, pagrindinė užduotis – auginti verslą, o ne išlaikyti jo status quo (t.y. susidariusią padėtį – tai Jūsų darbuotojų užduotis) Jūs turite aiškiai nusibrėžti prioritetus – į ką bus investuojamas Jūsų laikas – nes Jūs 1) arba atliekate veiksmus, kurie uždirba pinigus 2) arba atliekate veiksmus, kurie pinigų neuždirba, o tik išlaiko susidariusią padėtį (status quo).

Tai galioja ir rizikoms. Kuo didesnės apimtys – tuo didesnės rizikos (pvz. dėl netinkamai sudarytos sutarties), todėl verslui augant tikslinga investuoti į priemones, kurios šias rizikas leistų minimizuoti (pvz. – laiku (dar prieš sutarties sudarymą) kreiptis į teisininką). Be abejonės – samdyti teisininką nėra vienintelis sprendimas ir Jūs visada turite teisę rinktis – galite įsigilinti į smulkmenas, peržiūrėti aktualią teismų praktiką ir rizikas įsivertinti savarankiškai arba galite to nedaryti ir tiesiog sukirtę rankomis sudaryti sandorį. Pirmuoju atveju būtų verta paskaičiuoti koks Jūsų valandinis uždarbis, kiek informacijos rinkimui skirsite laiko bei ką per tą patį laiką potencialiai galėtumėte uždirbti (galbūt Jūs neverslininkas, o tiesiog savęs nerealizavęs teisininkas?). Antruoju atveju – tikėkimės, kad Jums tiesiog pasiseks, tačiau verta įsidėmėti, jog nėra ilgalaikių sėkmingų verslų, kurie būtų paremti vien „sėkmės“ faktoriumi ir ilgainiui nesusidurtų su teisinėmis problemomis.

Teisininkai visų pirma taupo Jūsų laiką. Ir nors rūpinasi tais dalykais, kurie paprastai pelno negeneruoja, tačiau savo ruožtu jie ir kuria vertę –  užkirsdami kelią galimam Jūsų pelno sumažėjimui (pvz. apgina nuo nepagrįstų pretenzijų arba parengia sutartis, kurias pažeidus Jūsų pinigų srautai nesumažėtų/sumažėtų nežymiai arba sumažėtų tik santykinai trumpam laikotarpiui.)

Atsižvelgdami į versle galiojančią taisyklę, jog Kuo prisiimamos didesnės rizikos, tuo labiau didėja paslaugų kaina“, turėtumėte įvertinti ar Jums reikia teisininko ar visgi Jūs pasirengęs už savo klaidas mokėti savo asmenine atsakomybe, savo asmeniniu, o kartais netgi šeimos  turtu.

Kita vertus tam, kad veiklą vystytumėte ramiai – anksčiau ar vėliau – didesne ar mažesne apimtimi – teisininkas (arba itin išsamios teisinės žinios) Jums bus reikalingas. Nes versle galioja dar viena taisyklė – „Nėra teisininko – yra rizika“, o investicijos į teisininką tikroji vertė atsiskleidžia, kai reikalai pradeda krypti ne taip kaip tikėjotės. Todėl tikslingiausia samdyti teisininką prevenciniais tikslais.

Kreiptis į advokatą kita vertus – paprastai verta, kai gerai įsivertinote savo pozicijas ir esate pasiruošęs teismo procesui, nes advokato honoraras paprastai visada reikšmingai (bent 2 – 3 kartus) viršija teisininko honorarą.

Siekdami užtikrinti Jūsų teisinį saugumą LaimėtaByla.lt teisininkai yra pasirengę Jums asistuoti ir patarti. Mėnesinis 8-10  valandų paslaugų planas paprastai yra pakankamas patenkinti visus būtinus mažos ar vidutinės įmonės poreikius, todėl kviečiame pradėti su mumis bendradarbiauti.