Policija visai nesenai buvo paskleidusi informaciją, apie planus masiškai bausti ne tik dėl naudojimosi telefonu vairuojant, tačiau ir dėl valgymo, rūkymo ir kitų veiksmų, kurie atitraukia vairuotojo dėmesį nuo kelio.

Gerai žinome, kad pavyzdžiui už kalbėjimą telefonu vairuojant (esant užvestam automobilio varikliui) skiriamos baudos. Bauda tokiu atveju yra nuo 60 iki 90 eurų, todėl pirmąkart baudžiamas vairuotojas atsipirks mažiausiai 30 eurų bauda (ANK 417 straipsnio 3 dalis).

Tuo tarpu policija yra išreiškusi pageidavimą bausti ne tik už naudojimąsi telefonu vairuojant, tačiau ir už valgymą, dažymąsi, laikraščių skaitymą ir panašius užsiėmimus „blaškančius“ vairuotojo dėmesį. Kelių Eismo Taisyklių 20 punktas imperatyviai nurodo vairuotojams vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų, todėl formaliai policija yra teisi.

Vis dėlto lūpų dažymąsis laukiant prie šviesoforo arba kebabo valgymas lėtai judant eismo spūstyje yra gerokai švelnesnis pažeidimas nei kalbėjimasis telefonu nenaudojant laisvų rankų įrangos.

ANK numato, jog už minėtus pažeidimus (valgymas, gėrimas, rūkymas, dažymasis, laikraščių ar knygų skaitymas ir pan.) gali būti skiriamas įspėjimas (labiausiai tikėtina) arba bauda nuo 10 iki 12 eurų. (ANK 417 straipsnio 8 dalis)

Pažymime, jog Jūs neprivalote sutikti su Lietuvos Respublikoje galiojančiais įstatymais, o tik su sankcijomis nustatytomis už įstatymų pažeidimus.

Tai reiškia, kad kartais galima pasvarstyti ar pilnas skrandis ir Jus džiuginanti išvaizda, neverta kelių eurų ir papildomų 20 minučių per kurias lauksite kol Jums bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas.


Tai buvo LaimėtaByla.lt įrašas.
Jei šis įrašas Jums buvo naudingas, pravartus ar suteikė kitokios apčiuopiamos arba potencialios naudos,
kviečiame mus rekomenduoti ir naudotis mūsų paslaugomis.

Susisiekti galite telefonu 8 658 03 990 arba el. paštu [email protected]